Bezoek de bezienswaardigheden Venetië met een lokale gids tijdens een gratis rondleiding. Met de zogenaamde free walk Venice loop je langs onverwachte plekjes in deze prachtige Italiaanse stad. Lees snel alle tips voor een bezoek aan deze prachtige
Stadsleven tussen de bergen van Zuid-Tirol
Reportages
Dat je geweldig kan skiën en hiken in het Italiaanse Zuid-Tirol weet iedereen. Maar je kan er ook een vakantie bij locals doorbrengen, in de bergen. En dan verdienen de steden Bozen en Brixen een paar uur van je tijd!
De snelweg verbindt de dorpen in Zuid-Tirol met elkaar, dus vanuit je accomodatie, bijvoorbeeld een Roter Hahn boerderij, ben je zo in de dorpen. Het leukste is natuurlijk om te voet en met de gondels te reizen. Maar, je kan ook per auto afdalen naar een van de grotere plaatsen in het dal.
De stad Bozen
Bozen is met 100.000 inwoners de grootste stad van de regio. Op zaterdag is er een enorme weekmarkt waar de locals inkopen doen, maar ook op andere dagen staan er prachtige kraampjes met streekproducten, zoals kaas, fruit, worst, sap, jam en honing. De stad ademt de Italiaanse cultuur uit en waar boven in de bergen Duits gesproken wordt, is de spreektaal hier plots Italiaans! La dolce vita dus, pasta eten op een terrasje met een drankje, genieten van een wandeling langs de oever van de Etsch met uitzicht op de toppen van de Stadlegg en de Kohlern.
Aan de rivier ligt een mooi park met speeltuin en in de stad zelf zijn enkele musea, waaronder het stadsmuseum met Ötzi (zie de tip hieronder). Je kan hier prima eten en winkelen. Er zijn restaurants waar je een pizza kan eten, de bakkerijen bieden juist weer de typisch Duitse producten en mocht je grote inkopen willen doen: er is een grote Spar bij het plein van de weekmarkt.
De stad Brixen
De stad Brixen is kleiner, maar ontzettend mooi. Een ideale plek om tussen de locals een echt Italiaans ijs(je) te eten op het plein bij de kathedraal. Het is de oudste stad in de provincie en de culturele hoofdstad in het gebied. Het dorp is brandschoon en ontzettend rijk gedecoreerd. Er zijn verschillende accomodaties in het dorp zelf of daarbuiten in de Alpen. Neem de gondel omhoog voor een wandeling of ga eten in een van de boerderij-restaurants.
Ontmoet Ötzi, de 5.300 oude ijsman
De verrassing van Zuid-Tirol is wellicht wel de aanwezigheid van de 5.300 jaar oude ijsmummy Ötzi in het museum van Archeologie in Bozen. Vrijwel het hele museum is nu aan deze toch wel spectaculaire vondst uit 1991 gewijd, waardoor je een goed beeld krijgt van de omstandigheden waaronder de ijsman is gevonden, de manier waarop het onderzoek is gedaan en de periode waarin hij leefde. Er is zelfs een heuse crime scene, want de man is destijds vermoord. Tips zijn nog steeds welkom!
Ötzi kreeg zijn naam van een journalist, die zocht naar een positieve, mediagenieke naam en Ötz (Valley) en Yeti combineerde. De mummy ligt in het museum en kan daar uiteraard ook bekeken worden. Hij wordt steeds vochtig gehouden in vrieskou, net zoals hij 5.300 jaar bewaard bleef. Echt aandoenlijk is hij ondanks zijn naam niet, maar bijzonder is het wel. Je vermaakt je rustig twee uur in dit museum, zeker met kinderen die op school al over Ötzi hebben geleerd!
Boerderij Peterswishof
De boerderij Peterweishof van Anna Maria Kofler en haar gezin ligt prachtig in het Vilnösser Tal en is in juli 2015 compleet gerenoveerd. Voor het ontbijt alleen al zou je hier een nachtje willen slapen. Verwacht hier geen enorm uitbundig boerenleven, al staan de koeien wel naast het huis op stal en is er een klein speeltuintje, maar de boerderij ligt handig tussen Brixen en Bozen in en biedt een geweldig uitzicht. Vergeet ook niet ‘s avonds een keer naar de sterren te kijken en een zeer betaalbare maaltijd in het dorpsrestaurant te eten!
Zuid-Tirol Praktisch
Reisbijbel verbleef er in enkele boerderijen en ontdekte dat je hier naast mooie wandeltochten ook tochten te paard kan maken! Ontdek ook de boogschietbaan in de bossen of leer houtsnijden. Onze vooroordelen over Tirol zijn verdwenen! Lees hier meer. En, bovenstaande video laat zien dat het ook een fijne bestemming is voor een actieve gezinsvakantie!